Strona główna / Projekty zamierzone
Prezydenta ROTARY CLUB LUBLIN w Lublinie
o dokonanie odpisu 1% podatku
na rzecz naszego Stowarzyszenia

„Tylko cz┼éowiek potrzebny innym znajduje sens swojego istnienia"

Przyjaciele !

W imieniu Zarz─ůdu klubu apeluj─Ö i prosz─Ö wszystkich podatników, rotarian, sympatyków i ludzi wra┼╝liwych na potrzeby innych - o wykorzystanie szansy jak─ů jest prawo do przekazania jednoprocentowych odpisów podatkowych przez replicas relojes españa podatników na rzecz organizacji prowadz─ůcych dzia┼éalno┼Ť─ç charytatywn─ů. Odpisy te umo┼╝liwiaj─ů stowarzyszeniu takiemu jak nasze, posiadaj─ůcemu status Organizacji Po┼╝ytku Publicznego, posiadaj─ůcemu wieloletnie do┼Ťwiadczenie w realizacji jego statutowych celów, na skutecznym i efektywnym niesieniu pomocy wsz─Ödzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Nasza dwudziestoletnia dzia┼éalno┼Ť─ç i nasze osi─ůgni─Öcia, najlepiej za┼Ťwiadczaj─ů o naszej wra┼╝liwo┼Ťci na losy innych ludzi w szczególno┼Ťci losy tych, których ┼╝ycie nie zawsze uk┼éada si─Ö szcz─Ö┼Ťliwie , którzy ulegli nieszcz─Ö┼Ťliwym wypadkom lub którzy sami nie s─ů w stanie samodzielnie egzystowa─ç.

Prawo do otrzymania jednoprocentowych odpisów podatkowych uzyskali┼Ťmy wraz z nadaniem naszemu Stowarzyszeniu statusu OPP. Pozyskane z odpisów podatkowych darowizny wykorzystamy nios─ůc pomoc nie tylko osobom fizycznym ale i szpitalom, domom opieki spo┼éecznej, hospicjom i innym którym taka pomoc jest niezb─Ödna. Przekazane nam kwoty, stanowi─ç b─Öd─ů zal─ů┼╝ek do zorganizowania grantów w celu pozyskania dodatkowych dofinansowa┼ä z cheap air max funduszy mi─Ödzynarodowych np. od Rotary Foundation, od zaprzyja┼║nionych klubów krajowych i zagranicznych. Potrafimy ka┼╝d─ů pozyskan─ů z┼éotówk─Ö przeku─ç tym sposobem na dwa a nawet na trzy z┼éote, Dlatego wp┼éata 1 %-ego podatku na nasze konto b─Ödzie skutkowa─ç zwielokrotnionym wymiarem pomocy a pomno┼╝one kwoty darowizn zaspokoj─ů wi─Öcej potrzeb.

Jak wpłacić 1 % podatku dochodowego na cele statutowe Rotary Club Lublin

1. W zeznaniu rocznym (PIT) obliczy─ç podatek i obliczy─ç 1% darowizny,

2. Uzyskane wyniki wpisa─ç w odpowiednie rubryki PIT,

3. Wskaza─ç w zeznaniu podatkowym rocznym,

Rotary Club Lublin KRS 0000239975

Millennium Bank S.A,

Konto nr 71 1160 2202 0000 0000 8511 5183

jako beneficjenta kwoty 1% podatku z zaznaczeniem celu wpłaty:
„wp┼éata na rzecz organizacji po┼╝ytku publicznego" -

4. Kwota b─Ödzie wp┼éacona przez Urz─ůd Skarbowy na nasze konto bankowe.

Zwracam si─Ö o wp┼éaty Wasze jak równie┼╝ o pomoc w rozpropagowaniu naszego apelu w┼Ťród swoich przyjació┼é, przedsi─Öbiorców, pracowników, sympatyków. Nasze osi─ůgni─Öcia - b─Öd─ů Waszymi osi─ůgni─Öciami. W bie┼╝─ůcym roku wspieramy m.in. doposa┼╝enie w sprz─Öt Wschodniego Centrum Oparze┼ä i Chirurgii Rehabilitacyjnej w ┼ü─Öcznej, Domy Opieki Spo┼éecznej, O┼Ťrodki Rehabilitacji Dzieci i M┼éodzie┼╝y Niepe┼énosprawnej.

Dzi─Ökuj─Ö wszystkim Donatorom

Wincenty Kurczuk

Prezydent 2010-2011

List intencyjny Rotary Club Lublin

G┼éówne ┼║ród┼éo dochodów w roku 2011 b─Öd─ů stanowi─ç:

·         sk┼éadki i wp┼éaty Cz┼éonków Klubu,

·         darowizny osób fizycznych i prawnych ,

·         darowizny Klubów Rotary z kraju i z zagranicy,

·          dofinansowania z Rotary Foundation,

·          odpisy 1%-owe od podatku osób fizycznych.

ZARZ─äD Klubu DZI─śKUJE ZA OKAZYWAN─ä POMOC I WSPIERANIE NASZYCH DZIA┼üA┼â

Rotary Club Lublin (OPP) KRS 0000239975
Bank: Millennium Bank S.A.
rachunek numer: 71 1160 2202 0000 0000 8511 5183

INFORMACJA PODATKOWA:  w rozliczeniu podatku PIT za rok 2010 Podatnik mo┼╝e odliczy─ç wydatki z tytu┼éu darowizn na rzecz organizacji prowadz─ůcych dzia┼éalno┼Ť─ç po┼╝ytku publicznego w ramach limitu 1% podatku PIT.

Stowarzyszenie Rotary Club Lublin darowizny podlegaj─ůce odliczeniu i przekazane na nasze konto spo┼╝ytkuje na nast─Öpuj─ůce cele:

-  pomoc spo┼éeczn─ů, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji ┼╝yciowej    oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób,
-  pomoc dla kobiet samotnie wychowuj─ůcych dzieci, dzieci i m┼éodzie┼╝y ze ┼Ťrodowisk    zaniedbanych, dzieci wychowuj─ůcych si─Ö poza rodzin─ů,
-  pomoc dla ofiar patologii ┼╝ycia rodzinnego,
-  pomoc dla bezrobotnych i ┼╝yj─ůcych w trudnych warunkach mieszkaniowych,
-  ochron─Ö  i promocj─Ö zdrowia, pomoc dla chronicznie chorych, choruj─ůcych psychicznie,
-  dzia┼éania na rzecz osób niepe┼énosprawnych, starszych i samotnych,
-  pomoc ofiarom katastrof, kl─Ösk ┼╝ywio┼éowych,
-  na dzia┼éalno┼Ť─ç wspomagaj─ůc─ů technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo   organizacji po┼╝ytku publicznego, w zakresie okre┼Ťlonym wy┼╝ej.

ZARZ─äD ROTARY CLUB LUBLIN

Os├│b On-line: 1