Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / Imieniny rotaria┼äskie Doriana Flisa

Imieniny rotariańskie Doriana Flisa
2016-11-16

Dorian, Prezydent Klubu w poprzednim roku rotaria┼äskim, wpad┼é - jako Solenizant - na wielce oryginalny pomys┼é. Miast bowiem go┼Ťci─ç nas - tradycyjnie - w klubowej siedzibie, postanowi┼é tym razem ofiarowa─ç Kolegom co┼Ť „dla ducha". Zakupi┼é zatem dla nas bilety na odbywaj─ůce si─Ö tego wieczoru specjalne przedstawienie w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. A przedstawienie by┼éo rzeczywi┼Ťcie specjalne. Od pi─Öciu lat Lubelska Akcja Charytatywna przygotowuje bowiem corocznie wielkie widowisko, z którego dochód w ca┼éo┼Ťci przeznaczany jest na jaki┼Ť wa┼╝ny cel spo┼éeczny. Tym razem beneficjentem by┼é Dom Pomocy Spo┼éecznej „Kalina".

A na czym polega „specjalny charakter" przedstawienia? Otó┼╝ na tym, ┼╝e w role aktorów, ┼Ťpiewaków i tancerzy wcielaj─ů si─Ö ludzie, którzy na co dzie┼ä s─ů wprawdzie w Lublinie do┼Ť─ç dobrze znani, ale bynajmniej nie jako arty┼Ťci! Nie brakuje w┼Ťród nich polityków, luminarzy nauki, renomowanych lekarzy, przedsi─Öbiorców, a nawet duchownych! St─ůd te┼╝ podtytu┼é spektaklu: „Znani, a nieznani". Tytu┼é za┼Ť brzmia┼é „Con amore" i ukazywa┼é, w dowcipny i artystycznie ciekawy sposób, rozmaite damsko-m─Öskie relacje, opisane ju┼╝ kiedy┼Ť symbolicznym zdaniem: „Kobiety s─ů z Wenus, a m─Ö┼╝czy┼║ni - z Marsa".

I tu trzeba koniecznie zaznaczy─ç, ┼╝e lubelscy „Znani, a nieznani" wykazali przeró┼╝ne talenty: aktorskie, wokalne, taneczne, a nawet umiej─Ötno┼Ťci wykorzystywania humoru sytuacyjnego. Wszyscy odegrali swe role znakomicie, i to nie tylko pod wzgl─Ödem artystycznym, ale tak┼╝e jako ludzie dobrej woli, maj─ůcy stosowny dystans do swych oficjalnych ról i potrafi─ůcy sw─ů otwarto┼Ťci─ů i dobrym nastrojem cieszy─ç tak┼╝e innych! Nic zatem dziwnego, ┼╝e w takiej atmosferze ksi─ůdz proboszcz ┼Ťwietnie wypad┼é w roli afryka┼äskiego wodza (maj─ůcego a┼╝ pi─Ö─ç ┼╝on!), a profesor psychiatrii - w roli gro┼║nego sycylijskiego mafioso. Wyró┼╝niaj─ůcych si─Ö kreacji by┼éo zreszt─ů o wiele wi─Öcej, co potwierdza┼éy feerie braw z widowni.

Wszyscy twórcy przedstawienia przygotowali je ca┼ékowicie charytatywnie. Autork─ů scenariusza by┼éa Pani Zofia Bernatowicz, a muzyk─Ö skomponowa┼é Pan Tomasz Momot.
Spektakl przyniós┼é Domowi „Kalina" ponad siedemdziesi─ůt tysi─Öcy z┼éotych. Kolejne przedstawienie - za rok.

Dorianie, dzi─Ökujemy Ci za dobry pomys┼é i za ┼Ťwietny wieczór.