Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / Pom├│┼╝ Dzieciom Przetrwa─ç Zim─Ö 2016

Pom├│┼╝ Dzieciom Przetrwa─ç Zim─Ö 2016
2016-11-24
Udzia┼é lubelskich rotarian w ogólnopolskiej akcji Pomó┼╝ Dzieciom Przetrwa─ç Zim─Ö

W niedziel─Ö 20 listopada br. mia┼éa miejsce ogólnopolska akcja Pomó┼╝ Dzieciom Przetrwa─ç Zim─Ö, która by┼éa prowadzona pod auspicjami Radia Lublin SA, a tzw. opiek─Ö korporacyjn─ů zapewni┼éa Telewizja Lublin SA. Na terenie Lublina w akcji wzi─Öli udzia┼é lubelscy rotarianie reprezentuj─ůcy trzy lubelskie „g┼éówne" kluby: RC Lublin, RC Lublin Centrum i RC Lublin Stare Miasto a tak┼╝e Inner Wheel. Udzia┼é w akcji polega┼é na wolontariacie (bezpo┼Ťredni udzia┼é w ulicznej zbiórce darów) i na zapewnieniu ┼Ťrodków transportu do replicas hublot przewozu darów. Lubelscy rotarianie byli obecni w godz. 10-15 w trzech punktach miasta: pod ratuszem, na placu przed Centrum Spotkania Kultur i na Targu pod Zamkiem. Samochody zabezpieczyli cz┼éonkowie RC Centrum: Jerzy Kargol, Jacek Wo┼║niak i Andrzej Lenartowicz. Wolontariuszami z RC Lublin byli: Dorian Flis, Marek ┼üatko, Zbigniew Martyniuk, Krzysztof Szyd┼éowski, Henryk Tara┼äski i Krzysztof Wojciechowski. Zebrane dary zosta┼éy replicas relojes lujo zwa┼╝one i zawiezione do magazynu przy ul. Po┼éudniowej w Lublinie. Dary b─Öd─ů dzielone przez pracowników Radia Lublin wg otrzymanych od dzieci listownych „zamówie┼ä". Koszt dowozu paczek dla dzieci b─Ödzie pokryty przez trzy lubelskie kluby rotaria┼äskie. Koordynatorem udzia┼éu lubelskich rotarian w akcji jest (akcja trwa nadal) Zbigniew Martyniuk.

Zbigniew Martyniuk