Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / Imieniny rotaria┼äskie Krzysztofa Wojciechowskiego

Imieniny rotariańskie Krzysztofa Wojciechowskiego
2016-12-07

Na spotkaniu go┼Ťcili┼Ťmy Kole┼╝anki z Lubelskiego Klubu Inner Wheel: Danut─Ö Olchowsk─ů-Kubik i Ew─Ö Tara┼äsk─ů. Przyby┼éy z zaproszeniem na tradycyjne wigilijne spotkanie ┼Ťrodowiska lubelskich rotarian. Odb─Ödzie si─Ö ono w dniu 19 grudnia o godz. 18.00 w hotelu Mercure.

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Krzysztof Wojciechowski, jeden z za┼éo┼╝ycieli naszego Klubu i jego pierwszy Prezydent. Krzysztof jest profesorem geografii, specjalist─ů z zakresu hydrografii oraz turystyki i rekreacji. Przez wiele lat by┼é profesorem UMCS, a do niedawna kierowa┼é tak┼╝e Katedr─ů Turystyki i Rekreacji w Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szkole Zawodowej w Bia┼éej Podlaskiej. By┼é niegdy┼Ť zapalonym ┼╝eglarzem morskim, cz┼éonkiem Mesy Kaprów Polskich.

Jak sam podkre┼Ťli┼é - o wyborze jego zawodu zdecydowa┼éy, poniek─ůd, wzgl─Ödy rodzinne. Jako syn ma┼é┼╝e┼ästwa lekarzy od najm┼éodszych lat styka┼é si─Ö bowiem cz─Östo z lud┼║mi nieszcz─Ö┼Ťliwymi z powodu chorób. Postanowi┼é zatem wybra─ç tak─ů drog─Ö zawodow─ů, na której b─Ödzie spotyka─ç g┼éównie ludzi szcz─Ö┼Ťliwych i zdrowych. A takimi s─ů w┼éa┼Ťnie tury┼Ťci. Turystyka jest zreszt─ů bran┼╝─ů bardzo dynamicznie rosn─ůc─ů: statystycy obliczaj─ů, ┼╝e obecnie bran┼╝a ta obs┼éuguje rocznie ponad miliard klientów. Dzieje si─Ö tak nie tylko na skutek post─Öpu cywilizacyjnego i ┼éatwiejszego podró┼╝owania. Zmienia si─Ö bowiem tak┼╝e sama definicja turysty: o ile kiedy┼Ť okre┼Ťlano tym mianem jedynie amatorów, podró┼╝uj─ůcych wy┼é─ůcznie dla samej przyjemno┼Ťci przemieszczania si─Ö i zwiedzania nowych miejsc - o tyle dzisiaj do turystów zalicza si─Ö tak┼╝e np. osoby podró┼╝uj─ůce w celach biznesowych, zdrowotnych czy nawet religijnych. Nic zatem dziwnego, ┼╝e bran┼╝a turystyczna zyskuje na znaczeniu, staj─ůc si─Ö po prostu du┼╝─ů i wa┼╝n─ů ga┼é─Özi─ů biznesu.