Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / Imieniny rotaria┼äskie Janusza Laskowskiego

Imieniny rotariańskie Janusza Laskowskiego
2017-01-04
NIECH ┼╗YJ─ä TURY┼ÜCI, CZYLI PI─śKNA NASZA POLSKA CA┼üA!
Guest Speakerem naszego spotkania by┼é Pan Przemys┼éaw Soszka - absolwent politologii na UMCS, maj─ůcy te┼╝ inne canada goose outlet do┼Ťwiadczenia akademickie, jako ┼╝e studiowa┼é równie┼╝ administracj─Ö i prawo. Obra┼é jednak drog─Ö zawodow─ů do┼Ť─ç odleg┼é─ů od swego wykszta┼écenia: jest w┼éa┼Ťcicielem i szefem firmy, która zajmuje si─Ö wykonywaniem specjalistycznych instalacji technicznych, takich jak wszelkiego rodzaju instalacje rurowe, w─Öz┼éy ch┼éodnicze, w─Öz┼éy grzewcze itp. Ale pasj─ů naszego Go┼Ťcia jest nie tylko praca. Jest on bowiem od wielu lat zapalonym turyst─ů i dzia┼éaczem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Dzia┼éa aktywnie w lubelskim kole „Kryza" PTTK, organizuj─ůc rajdy, wycieczki i wszelkie inne formy uprawiania turystyki i rekreacji. Ko┼éo „Kryza" promuje w swej dzia┼éalno┼Ťci przede wszystkim nasz region, a tak┼╝e inne atrakcyjne miejsca w Polsce. Zdaniem Pana Przemys┼éawa - w Polsce jest mnóstwo pi─Öknych i wci─ů┼╝ jeszcze nie w pe┼éni odkrytych zak─ůtków.

Zami┼éowania turystyczne po┼é─ůczy┼éy niegdy┼Ť naszego Go┼Ťcia z rotaria┼äskim Solenizantem, którym by┼é tego wieczoru Janusz Laskowski; obaj Panowie poznali si─Ö w┼éa┼Ťnie na jednym z rajdów PTTK.
Janusz to nie tylko niegdysiejszy Prezydent Klubu (w kadencji 2000-2001), ale tak┼╝e wieloletni moncler cheap przewodnicz─ůcy Komitetu Mi─Ödzykrajowego RI Polska-Francja. Na swój wieczór przygotowa┼é pokaz slajdów, w którym m. in. przypomnia┼é wiele wa┼╝nych zdarze┼ä ze wspó┼épracy rotarian z Polski i Francji, przywo┼éuj─ůc posta─ç wielce zas┼éu┼╝onego dla tej wspó┼épracy doktora Marcela Stefa┼äskiego.

Ale wi─Öksz─ů cz─Ö┼Ť─ç zaprezentowanych fotografii Janusz po┼Ťwi─Öci┼é turystyce. I znów powróci┼é tu w─ůtek uroków naszej krajowej przyrody. Nasz Solenizant jest bowiem zdecydowanym jej admiratorem. Wspomnia┼é te┼╝ wprawdzie o w─Ögierskim Egerze i ukaza┼é jego atrakcje, ale g┼éówn─ů cz─Ö┼Ť─ç jego slajdów stanowi┼éy pi─Ökne, artystyczne wr─Öcz zdj─Öcia krajobrazów polskich: dzikich pla┼╝, wydm, a tak┼╝e widoków samego morza, które - zw┼éaszcza wzburzone - jest wielce fotogeniczne.