Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE w dniu 18 stycznia 2017 r.

SPOTKANIE KLUBOWE w dniu 18 stycznia 2017 r.
2017-01-18
ROTARIAŃSKIE IMIENINY HENRYKA TARAŃSKIEGO

Henryk to d┼éugoletni Cz┼éonek naszego Klubu; na klubowym „dywaniku" stan─ů┼é ju┼╝ dwudziesty czwarty raz. By┼é te┼╝ Prezydentem Klubu w kadencji 2004-2005.

Nasz Solenizant zako┼äczy┼é w bie┼╝─ůcym roku dzia┼éalno┼Ť─ç zawodow─ů, po blisko pi─Ö─çdziesi─Öciu latach pracy na ró┼╝nych wa┼╝nych funkcjach w sektorze budownictwa i architektury. By┼é m. in. szefem urbanistyki i architektury w Lublinie, pracowa┼é na wielkich budowach za granic─ů, a tak┼╝e prowadzi┼é w┼éasn─ů firm─Ö wykonawcz─ů. Ma z tego okresu wiele ciekawych wspomnie┼ä i do┼Ťwiadcze┼ä, którymi si─Ö z nami - od czasu do czasu - dzieli.

W d┼éugoletniej dzia┼éalno┼Ťci rotaria┼äskiej jest stale bardzo aktywny. Nie tylko bierze osobisty udzia┼é we wszystkich klubowych akcjach charytatywnych, ale te┼╝ - w kilku wypadkach - w znacz─ůcy sposób osobi┼Ťcie wspomóg┼é je finansowo lub rzeczowo. Regularnie uczestniczy te┼╝ (wraz ze sw─ů ┼╝on─ů Ew─ů, dzia┼éaj─ůc─ů w lubelskim Klubie Inner Wheel) w mi─Ödzynarodowych spotkaniach rotaria┼äskich RIC. A jako cz┼éowiek otwarty i przyjazny innym, kochaj─ůcy ┼Ťpiew i obdarzony czystym, pi─Öknym g┼éosem - zyska┼é sobie powszechn─ů sympati─Ö w┼Ťród naszych zagranicznych przyjació┼é.

Na spotkaniu zaakceptowali┼Ťmy te┼╝ wnioski Zarz─ůdu Klubu dotycz─ůce kolejnego wsparcia dla Lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina: sfinansujemy zakup urz─ůdzenia wspomagaj─ůcego oddychanie, tzw. dotleniacza, udzielimy te┼╝, jak co roku, pomocy finansowej lubelskiej Fundacji „Oswoi─ç Los", zajmuj─ůcego si─Ö prac─ů na rzecz dzieci niepe┼énosprawnych.