Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE w dniu 1 lutego 2017 r.

SPOTKANIE KLUBOWE w dniu 1 lutego 2017 r.
2017-02-01
GOŚCIE WIECZORU I ROTARIAŃSKIE IM IENINY PIOTRA ŁOPATYŃSKIEGOaudemars piguet replica

omega replicasNa spotkaniu go┼Ťcili┼Ťmy Pani─ů Katarzyn─Ö ┼üukasiewicz - prezesk─Ö lubelskiej Fundacji „Oswoi─ç Los". Nasz Klub od lat wspó┼épracuje z Fundacj─ů i wspiera jej dzia┼éania. Fundacja zajmuje si─Ö pomoc─ů na rzecz dzieci niepe┼énosprawnych, w tym ich rehabilitacj─ů, pomoc─ů medyczn─ů itp. Warto przy tym zauwa┼╝y─ç, ┼╝e w polu zainteresowania Fundacji znajduj─ů si─Ö nie tylko same dzieci niepe┼énosprawne, lecz tak┼╝e ich bliscy, którzy najcz─Ö┼Ťciej równie┼╝ potrzebuj─ů wsparcia. St─ůd te┼╝ wiele inicjatyw Fundacji adresowanych jest do rodziców, dziadków oraz innych krewnych dzieci niepe┼énosprawnych.

Pani Katarzyna zaprosi┼éa nas na V Bal Charytatywny Fundacji, z którego dochód zostanie w ca┼éo┼Ťci przekazany na pomoc podopiecznym Fundacji.

Guest Speakerem wieczoru by┼é profesor doktor habilitowany Andrzej Wac-W┼éodarczyk z Politechniki Lubelskiej. Nasz Go┼Ť─ç jest specjalist─ů z dziedziny elektrotechniki i elektrotechnologii, uko┼äczy┼é te┼╝ studia matematyczne na UMCS. Doktoryzowa┼é si─Ö na Politechnice Lubelskiej, a prac─Ö habilitacyjn─ů obroni┼é na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zawodowo zwi─ůzany jest od wielu lat z Politechnik─ů Lubelsk─ů, w której pe┼éni┼é wiele wa┼╝nych funkcji, m. in. prodziekana Wydzia┼éu Elektrycznego oraz - trzykrotnie - prorektora. Obecnie jest zast─Öpc─ů dyrektora Instytutu Elektrotechniki i Elektrotechnologii. Jest autorem ponad 300 prac naukowych, dzia┼éa w Lubelskim Oddziale Polskiej Akademii Nauk oraz w stowarzyszeniach zawodowych.
Profesor Wac-W┼éodarczyk kultywuje i podkre┼Ťla sw─ů ┼é─ůczno┼Ť─ç z „ma┼é─ů ojczyzn─ů" - podkrasnostawsk─ů ┼╗ó┼ékiewk─ů, sk─ůd pochodzi. Stara si─Ö m.in. popularyzowa─ç histori─Ö miejscowo┼Ťci i jej zwi─ůzki z rodem ┼╗ó┼ékiewskich, w tym z najwybitniejszym jego przedstawicielem - Stanis┼éawem, hetmanem wielkim koronnym.
Nasz Go┼Ť─ç ma tak┼╝e szczególne hobby: nale┼╝y do Lubelskiego Klubu Morsów. Ilekro─ç lubelska telewizja relacjonuje zimowe k─ůpiele „Morsów" w lodowatych wodach Bystrzycy - w┼Ťród uczestników mo┼╝na zawsze dostrzec profesora Wac-W┼éodarczyka. Jak nas zapewni┼é - takie k─ůpiele maj─ů ┼Ťwietny wp┼éyw na kondycj─Ö i ogólny stan zdrowia.

Ko┼äcowa cz─Ö┼Ť─ç spotkania nale┼╝a┼éa do rotaria┼äskiego Solenizanta - Piotra ┼üopaty┼äskiego. Piotr jest prokuratorem w lubelskim oddziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej i zajmuje si─Ö najwa┼╝niejszymi ┼Ťledztwami dotycz─ůcymi przest─Öpczo┼Ťci zorganizowanej i korupcji. W ruchu rotaria┼äskim dzia┼éa od wielu lat, pocz─ůwszy od Rotaractu, poprzez funkcj─Ö Prezydenta naszego Klubu w kadencji 2009-2010. Piotr kontynuuje w ten sposób tradycj─Ö rodzinn─ů, jako ┼╝e w przesz┼éo┼Ťci Prezydentem Klubu by┼é nie┼╝yj─ůcy ju┼╝ Ojciec Piotra - Profesor Jerzy ┼üopaty┼äski.

Hobby Piotra to m. in. sport i podró┼╝e. Z okazji swego wieczoru zaprezentowa┼é nam zestaw slajdów obrazuj─ůcych jego ostatnie „podboje ┼Ťwiata". Ukaza┼é nam te┼╝ swe nowe hobby: rajdy na czteroko┼éowcu, tak zwanym quadzie. Jazda na quadzie ma to do siebie, ┼╝e prawdziw─ů frajd─Ö daje przejechanie takiej trasy, która na pozór wydaje si─Ö niemo┼╝liwa do przebycia! Piotr za swój powód do satysfakcji uznaje zaj─Öcie jednego z czo┼éowych miejsc w rajdzie o Przeprawowy Puchar Polski 2016. Piotrze, ┼╝yczymy kolejnych sukcesów!