Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 22 LUTEGO 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 22 LUTEGO 2017 R.
2017-02-22

Rotariańskie Imieniny Krzysztofa Szydłowskiego.

Guest Speakerem wieczoru by┼é Pan Tomasz Popio┼éek-Janiec, radca prawny prowadz─ůcy w┼éasn─ů kancelari─Ö w Lublinie. Go┼Ťci┼é wprawdzie w Klubie po raz pierwszy, ale zaznaczy┼é, ┼╝e mia┼é ju┼╝ kontakt z naszym ruchem. Jego córka uczestniczy┼éa bowiem w rotaria┼äskim programie wymiany m┼éodzie┼╝y i sp─Ödzi┼éa rok w ameryka┼äskiej szkole, a Pan Tomasz go┼Ťci┼é w tym czasie w swym domu ucznia z Meksyku.
Nasz Go┼Ť─ç, mimo ┼╝e ma w swym do┼Ťwiadczeniu zawodowym obs┼éug─Ö prawn─ů kilku spo┼Ťród najwi─Ökszych w Polsce podmiotów gospodarczych, od dawna wyznaje zasad─Ö, ┼╝e prawdziwym sensem ┼╝ycia jest nie tyle zarabianie, ile s┼éu┼╝enie innym. St─ůd te┼╝ zrodzi┼éa si─Ö jego wspó┼épraca ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Samorz─ůdowych, które za┼éo┼╝y┼é i któremu szefuje Krzysztof Szyd┼éowski obchodz─ůcy tego wieczoru rotaria┼äskie Imieniny.

Stowarzyszenie, jako organizacja non profit, od wielu lat zajmuje si─Ö m. in. bezp┼éatnym poradnictwem prawnym, a tak┼╝e doradztwem na rzecz przedsi─Öbiorców. Udzieli┼éo dotychczas takich porad ponad 133 tysi─ůce. Do niedawna prowadzi┼éo 29 punktów poradnictwa w ró┼╝nych miejscach Polski, obecnie ma takich punktów 26.

Drugim obszarem zainteresowa┼ä Krzysztofa jest rozwój orologi replica italia energetyki odnawialnej. Tym równie┼╝ zajmuje si─Ö Stowarzyszenie, ┼Ťwiadcz─ůc us┼éugi doradcze oraz prowadz─ůc procesy zwi─ůzane z przygotowaniem, budow─ů i zarz─ůdzaniem ┼║ród┼éami energii odnawialnej - od koncepcji, poprzez projekty, wszystkie pozwolenia, budow─Ö, po rozliczenia finansowe. I nie chodzi tu tylko o wiedz─Ö teoretyczn─ů: praktycznym efektem w tej dziedzinie s─ů m .in. uruchomione ju┼╝ dwie elektrownie fotowoltaiczne zainstalowane na sze┼Ťciohektarowej dzia┼éce niedaleko W┼éodawy. Inwestycja ta zosta┼éa ju┼╝ wyró┼╝niona nagrodami: statuetk─ů EKO-LAUR przyznan─ů przez Polsk─ů Izb─Ö Ekologii oraz „Kryszta┼éow─ů Ceg┼é─ů" przyznan─ů przez Lubelskie Towarzystwo Mieszkaniowe.