Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 1 MARCA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 1 MARCA 2017 R.
2017-03-01
Rotariańskie Imieniny Kazimierza Bryka.

Na spotkaniu go┼Ťcili┼Ťmy cz┼éonka Klubu Rotary Lublin Centrum Zbigniewa Jurkowskiego, który przyby┼é z zaproszeniem na coroczny Ogólnopolski Zjazd Zbyszków. Zjazd to impreza nie tylko towarzyska, ale i charytatywna, wspomagaj─ůca jeden z domów dziecka. Odb─Ödzie si─Ö w dniu 17 marca br. o godz. 16.00 w lubelskim Trybunale Koronnym.

Kolega Leszek Gzella zapozna┼é nas z ciekaw─ů inicjatyw─ů Klubu Rotary z Izmiru w Turcji. Nazywa si─Ö ona „Nuty zamiast bomb" i polega na wspieraniu Dzieci─Öcej Orkiestry Pokoju, w której sk┼éad wchodz─ů m.in. syryjskie dzieci z terenów obj─Ötych walkami na Bliskim Wschodzie. Klub Rotary z Izmiru zakupi┼é instrumenty dla Orkiestry. Wida─ç zatem, w jak ró┼╝ny sposób mo┼╝na pomaga─ç ofiarom konfliktów zbrojnych, zw┼éaszcza dzieciom.

Kolega Krzysztof Szyd┼éowski zg┼éosi┼é propozycj─Ö przyj─Öcia do Klubu nowej osoby. Jest ni─ů Tomasz Popio┼éek-Janiec, Guest Speaker na poprzednim spotkaniu.

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Kazimierz Bryk, d┼éugoletni Cz┼éonek Klubu i jego Prezydent w kadencji 2001-2002. Kazik, z racji swego zawodu radcy prawnego, z uwag─ů ┼Ťledzi najwa┼╝niejsze zmiany ustawowe. Nawi─ůza┼é do jednej z takich kluczowych zmian, a mianowicie do przygotowywanego w┼éa┼Ťnie kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Nadaje on wi─Öksz─ů ni┼╝ dotychczas rang─Ö zagadnieniom urbanistycznym, co jest bardzo wa┼╝ne, jako ┼╝e ┼éad przestrzenny to warto┼Ť─ç, która powinna by─ç szczególnie doceniana. W tym kontek┼Ťcie nasz Solenizant przywo┼éa┼é posta─ç i dorobek by┼éego Cz┼éonka naszego Klubu i jego Prezydenta - Kolegi Romualda Dylewskiego, znakomitego urbanisty, autora opracowa┼ä dotycz─ůcych rozwoju przestrzennego Lublina, ale nie tylko. Jego projekty by┼éy realizowane tak┼╝e za granic─ů.

Drogi Romku, korzystaj─ůc z okazji - wszyscy Klubowicze serdecznie Ci─Ö pozdrawiaj─ů i ┼╝ycz─ů wszystkiego najlepszego!