Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 8 MARCA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 8 MARCA 2017 R.
2017-03-08

Rotariańskie Imieniny Marka Łatko.

Marek pracuje w firmie informatycznej, prowadzi te┼╝ zaj─Öcia w jednej z lubelskich uczelni. Nic zatem dziwnego, ┼╝e jest do┼Ť─ç zapracowany. A mimo to znajduje czas zarówno na dzia┼éalno┼Ť─ç rotaria┼äsk─ů, jak i na swe hobby.
W ┼Ťrodowisku rotaria┼äskim jest znany i ceniony w ca┼éej Polsce, jako ┼╝e przez kilka lat pe┼éni┼é wa┼╝n─ů funkcj─Ö DICO, czyli osoby odpowiedzialnej za komunikacj─Ö internetow─ů w ca┼éym dystrykcie. Jest tak┼╝e od lat zaanga┼╝owany w organizacj─Ö rotaria┼äskiej wymiany m┼éodzie┼╝y.
Hobby Marka to góry - góry na ca┼éym ┼Ťwiecie. Potrafi nie tylko je zdobywa─ç, ale i fascynuj─ůco o nich opowiada─ç. A to, co w ró┼╝nych miejscach ┼Ťwiata dostrzeg┼é i uzna┼é za interesuj─ůce - pi─Öknie fotografuje. W ten sposób powstaj─ů ciekawe prezentacje, którymi raczy nas na kolejnych spotkaniach klubowych. I tak to dzi─Öki Markowi poznali┼Ťmy ju┼╝ Andy, Himalaje, Kaukaz oraz pi─Ökne krajobrazy z Indii czy Iranu.
Tego wieczoru Marek opowiedzia┼é o w─Ödrówce po Korsyce. W lecie ubieg┼éego roku, wraz z dwiema kole┼╝ankami, przeby┼é s┼éynn─ů tras─Ö GR 20. Jest to szlak pieszy licz─ůcy 180 kilometrów i przeznaczony dla zaawansowanych w─Ödrowców. Trasa stanowi prawdziwe wyzwanie: w cz─Ö┼Ťci ma fragmenty wymagaj─ůce prawdziwie górskiej wspinaczki, gdzie indziej za┼Ť trzeba przeciska─ç si─Ö przez ska┼éy. A wszystko to z pe┼énym baga┼╝em na plecach, bo na szlaku nie jest ┼éatwo nocowa─ç i ┼╝ywi─ç si─Ö w schroniskach.
Na szcz─Ö┼Ťcie - kilkunastudniowa w─Ödrówka uda┼éa si─Ö do tego stopnia, ┼╝e bohaterska trójka podj─Ö┼éa nast─Öpne wyzwanie: tego lata zmierzy si─Ö z pierwsz─ů cz─Ö┼Ťci─ů trasy na Wielkim Szlaku Pirenejskim - biegn─ůcym od Atlantyku do Morza ┼Üródziemnego. ┼╗yczymy powodzenia!