Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 15 MARCA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 15 MARCA 2017 R.
2017-03-15

Rotariańskie imieniny Janusza Perzyńskiego.

Spotkanie rozpocz─Ö┼éo si─Ö od ceremonii oficjalnego przyj─Öcia nowego Cz┼éonka Klubu. Jest nim Tomasz Popio┼éek-Janiec, radca prawny prowadz─ůcy w┼éasn─ů kancelari─Ö w Lublinie, Guest Speaker na jednym z niedawnych spotka┼ä klubowych.

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Janusz Perzy┼äski, Prezydent Klubu w kadencji 2003-2004. Janusz jest profesorem psychiatrii i potrafi ciekawie opowiada─ç o swej profesji. Jednak tym razem za temat swej „imieninowej" prezentacji wybra┼é co┼Ť innego: podzieli┼é si─Ö swymi refleksjami po lekturze czterech przeczytanych ostatnio ksi─ů┼╝ek.

Autorem pierwszej z nich jest nasz klubowy Kolega Leszek Gzella. Ksi─ů┼╝ka nosi tytu┼é „Stefan. Prawie ca┼ée ┼╝ycie zapisa┼éem w PAP-ie" i jest opowie┼Ťci─ů o znanym niegdy┼Ť lubelskim dziennikarzu Stefanie Ziemnickim, który dla Polskiej Agencji Prasowej przepracowa┼é ponad 50 lat. Z ksi─ů┼╝ki tej Janusz przytoczy┼é jak┼╝e m─ůdr─ů maksym─Ö: „Trzeba umie─ç mie─ç czas!".
Druga pozycja to ksi─ů┼╝ka Stefana Przesmyckiego: „Ja, obywatel Lublina". Nasz Solenizant napotka┼é w niej wiele odniesie┼ä do czasów i miejsc kojarz─ůcych si─Ö z jego w┼éasnymi lubelskimi wspomnieniami z dzieci┼ästwa i m┼éodo┼Ťci.

Ksi─ů┼╝ki: trzecia i czwarta ksi─ů┼╝ki to wspomnienia wojenne. Trzecia, autorstwa Niemca Guenthera K. Kaschorrka, nosi tytu┼é „Krew i ┼Ťnieg. Wspomnienia ┼╝o┼énierza Wehrmachtu z frontu wschodniego". Autorem czwartej: „So┼édat. Od Leningradu do Berlina. Frontowa prawda w opowie┼Ťci szeregowego ┼╝o┼énierza Armii Czerwonej", jest Rosjanin Niko┼éaj Nikulin. Ci dwaj ┼╝o┼énierze spotkali si─Ö zreszt─ů wiele lat po wojnie. W ich opowie┼Ťciach obraz wojny jest nie tylko tragiczny i przygn─Öbiaj─ůcy, ale tak┼╝e zaskakuj─ůco zbie┼╝ny.
Moncler Outlet moncler outlet online moncler outlet online shop