Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 22 MARCA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 22 MARCA 2017 R.
2017-03-22

Rotariańskie Imieniny Leszka Hadriana.

Na spotkaniu go┼Ťcili┼Ťmy Cz┼éonkinie Zarz─ůdu lubelskiego Klubu Inner Wheel: Danut─Ö Olchowsk─ů-Kubik i Iwon─Ö Czajk─Ö. Przyby┼éy z zaproszeniem na tradycyjne ju┼╝ wielkanocne spotkanie lubelskich klubów rotaria┼äskich. Odb─Ödzie si─Ö ono w dniu 7 kwietnia br. o godz. 18.00 w hotelu „Mercure".

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Leszek Hadrian - z wykszta┼écenia prawnik, a z zami┼éowania - meloman. Owo zami┼éowanie ┼é─ůczy┼é zreszt─ů niegdy┼Ť z profesj─ů, jako ┼╝e przez wiele lat dyrektorowa┼é Filharmoniom: najpierw Lubelskiej, a pó┼║niej - Cz─Östochowskiej. Obecnie, ju┼╝ na emeryturze, jest nadal wierny dobrej muzyce, st─ůd mo┼╝na go spotka─ç na wszystkich wa┼╝niejszych koncertach.

W swoim „solenizanckim" wyst─ůpieniu nawi─ůza┼é do czasów cz─Östochowskich i do postaci zaprzyja┼║nionego z nim wówczas pisarza i publicysty Andrzeja Kalinina, autora kilku ksi─ů┼╝ek i licznych felietonów. W ksi─ů┼╝ce „i Bóg o nas zapomnia┼é" Kalinin opisuje dramatyczne losy Polaków pod okupacj─ů sowieck─ů. Z kolei inna, „A ┼╝ycie jak rzeka", jest zbiorem felietonów i opowiada┼ä o wspó┼éczesnym ┼Ťrodowisku inteligencji cz─Östochowskiej. W jednym z zamieszczonych tam opowiada┼ä bohaterem jest w┼éa┼Ťnie nasz Solenizant. Leszek wspomina swoje „cz─Östochowskie" lata z sentymentem, nie tylko z uwagi na sukcesy zawodowe, ale tak┼╝e ze wzgl─Ödu na sympati─Ö tamtejszego ┼Ťrodowiska, w którym zyska┼é wielu przyjació┼é.