Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 5 KWIETNIA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 5 KWIETNIA 2017 R.
2017-04-05

Rotariańskie Imieniny Marka Domańskiego.

Prezydent-Elekt Wojciech Brakowiecki z┼éo┼╝y┼é informacj─Ö o sobotnim spotkaniu przedstawicieli Klubu z grup─ů m┼éodzie┼╝y z Równego na Ukrainie, przebywaj─ůcej w Polsce na zaproszenie Klubu Rotary Janów Lubelski. Nasz Klub pomóg┼é Przyjacio┼éom z Janowa zorganizowa─ç pobyt m┼éodych Go┼Ťci w Lublinie. Zwiedzili oni Muzeum na Majdanku i Stare Miasto, spotkali si─Ö te┼╝ z rówie┼Ťnikami z Domu Dziecka przy ul. Sierocej. Pobyt by┼é udany, bo do naszego Klubu ju┼╝ nades┼éano podzi─Ökowania z Równego.

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Marek Doma┼äski - lekarz psychiatra, od wielu lat pe┼éni─ůcy funkcj─Ö dyrektora do replicas rolex espana spraw medycznych w lubelskim Szpitalu Neuropsychiatrycznym. W swych okoliczno┼Ťciowych refleksjach zaj─ů┼é si─Ö m.in. sposobem postrzegania zagadnie┼ä lecznictwa psychiatrycznego w polskim systemie ochrony zdrowia. Bardzo daleko tu do idea┼éu, chocia┼╝ pewne nadzieje mo┼╝na wi─ůza─ç z realizacj─ů Krajowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. A najlepszym dowodem na to, ┼╝e psychiatria jest wci─ů┼╝ jeszcze nienale┼╝ycie doceniana, jest cho─çby fakt, i┼╝ do tej pory nie wiadomo, czy lubelski Szpital Neuropsychiatryczny, jeden z wiod─ůcych w kraju, wielokrotnie nagradzany, znajdzie si─Ö na odpowiednim dla┼ä poziomie referencyjnym w tworzonej w┼éa┼Ťnie tzw. sieci szpitali w Polsce.