Strona g┼é├│wna / Aktualno┼Ťci / SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 12 KWIETNIA 2017 R.

SPOTKANIE KLUBOWE W DNIU 12 KWIETNIA 2017 R.
2017-04-12
Imieniny rotaria┼äskie Piotra Jablo┼äskiego

Na wst─Öpie Prezydent-Elekt Wojciech Brakowiecki z┼éo┼╝y┼é krótk─ů relacj─Ö z okoliczno┼Ťciowego, wielkanocnego spotkania lubelskiego ┼Ťrodowiska rotaria┼äskiego, które odby┼éo si─Ö w dniu 7 kwietnia br.

Rotaria┼äskim Solenizantem by┼é tego wieczoru Piotr Jab┼éo┼äski, niegdy┼Ť pilot wojskowy, a obecnie szef bazy linii lotniczych WizzAir w Porcie Lotniczym Lublin. Piotr jest bardzo poch┼éoni─Öty swoj─ů prac─ů, a tak┼╝e lataniem, albowiem wci─ů┼╝ jeszcze ma prawo pilotowa─ç samoloty pasa┼╝erskie i czasami to robi.

Nasz Solenizant pozytywnie ocenia sposób, w jaki rozwija sw─ů dzia┼éalno┼Ť─ç Port Lotniczy Lublin. Nawi─ůzywane s─ů nowe atrakcyjne po┼é─ůczenia regularne (do Monachium, Tel Awiwu, Kijowa) oraz czarterowe (do Turcji, Grecji, Bu┼égarii). Rozwija si─Ö te┼╝ infrastruktura; za miesi─ůc rusza rozbudowa terminala.

Piotr podkre┼Ťli┼é, ┼╝e dla rozwoju ruchu lotniczego w mniejszych o┼Ťrodkach jest szczególnie wa┼╝ne, by towarzyszy┼éo mu odpowiednie wsparcie ze strony lokalnych samorz─ůdów. Powinno ono by─ç udzielane zarówno samemu portowi, jak i operuj─ůcym na nim przewo┼║nikom. Jest to jeden z kluczowych warunków, by po okre┼Ťlonym czasie lotnisko przynosi┼éo dochody, by - jak to stwierdzi┼é nasz Solenizant - sta┼éo si─Ö „samonap─Ödzaj─ůc─ů si─Ö maszyn─ů". Port lotniczy Lublin ma na to wszelkie szanse.